Analiza bukmacherska – jak ją przeprowadzić, by typować skutecznie?

Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z typowaniem spotkań sportowych czy też siedzimy w tym już od dawna, musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak istotna jest w nim analiza bukmacherska. Nie ma tutaj znaczenia, w jakiej konkretnej dyscyplinie sportu się obracamy, ta zawsze powinna być absolutną podstawą naszych działań. Ale na co tak naprawdę zwrócić uwagę w jej trakcie? Czy rzeczywiście jej znaczenie jest tak duże? To wszystko opiszemy w naszym poradniku, posługując się przykładem piłki nożnej i od razu zaznaczając, że to wszystko ma swoje odbicie również w innych dyscyplinach.

analiza bukmacherska
Jak analizować mecze żeby wygrywać z bukmacherem?

Znaczenie analizy bukmacherskiej przy obstawianiu

Co tak naprawdę daje nam analiza bukmacherska? Przede wszystkim pozwala nam we właściwy sposób przygotować się do typowania i zdobyć wiedzę niezbędną do wysnuwania dobrych wniosków. Dzięki niej jesteśmy w stanie poznać dobre i złe strony każdej z drużyn i wykorzystać to do samodzielnego ich porównania.

Przede wszystkim jednak pomaga nam ona w wyrobieniu sobie własnej opinii na temat zespołów i zawodników oraz dowiedzieć się wszystkiego, co przyda nam się w całym procesie wyrabiania sobie własnych typów.

29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Na co zwrócić uwagę w analizie bukmacherskiej?

W dokonaniu jak najbardziej dokładnej analizy pomoże zawężenie jej zasięgu. Zamiast więc skupiać się na wszystkich spotkaniach ligowych, wybierzmy jedną ligę, w której będziemy się specjalizować (na przykład polską Ekstraklasę). Im węższy jest zakres analizy, tym dokładniej możemy ją przeprowadzić, a to już krok bliżej do sukcesu, w którym zakłady bukmacherskie mogą przynieść nam dodatkowe korzyści. Zwróćmy przy tym uwagę na takie aspekty, jak:

  • Aktualna tabela rozgrywek – jest ona bardzo istotna zwłaszcza wtedy, gdy obstawianie rozpoczynamy w momencie, gdy sezon już trwa (a tak jest zazwyczaj). Pozwala ona określić, która drużyna kształtuje się na lidera, a której zależeć będzie bardziej na utrzymaniu w danej lidze. To wszystko pozwala nam zdefiniować cele każdego zespołu, ale też po części ich szanse na ich osiągnięcie.
  • Faza rozgrywek – zaleca się unikanie typowania na początku i pod koniec sezonu. W tym pierwszym przypadku bowiem liczba informacji, które możemy poddać analizie jest stosunkowo mała. W drugim z kolei wiele drużyn odpuszcza (nawet liderzy, którzy mogą sobie na to pozwolić), a niektóre to wykorzystują, w związku z czym wyniki są bardzo ciężkie do przewidzenia – nawet przy dokładnej analizie.
  • Harmonogram wydarzeń w ramach wybranych rozgrywek – drużyny często opracowują swoją taktykę myśląc o przyszłości. Powinniśmy podążać za tą myślą, również starając się przewidzieć takie rzeczy, jak zmęczenie sezonem, odpoczywanie przed cięższymi spotkaniami czy też tuż po nich.
  • Typy bukmacherskie – typy profesjonalistów są w stanie wiele nam powiedzieć i być świetną wskazówką – o ile będziemy je traktować właśnie jako taką. Oglądajmy studia przedmeczowe (i te po meczu), przeglądajmy grupy i fora dyskusyjne, a także po prostu interesujmy się branżą.
  • Kursy bukmacherskie – te są tak właściwie typami samych bukmacherów na dane spotkanie. Większy kurs oznacza zazwyczaj mniejsze szanse danej drużyny (zdaniem bukmachera) na wygraną.

Bukmacherzy z najciekawszą i najszerszą ofertą

Pamiętajmy, że legalne i bardzo polecane jest korzystanie z oferty kilku bukmacherów jednocześnie. Załóżmy więc konto u każdego i lawirujmy między nimi w zależności od kursów na dane spotkanie.

sts poker online legalnie
Betgames STS – legalne gry karciane z bonusem

Star-Typ Sport (STS)

STS jest bukmacherem, który obecnie dominuje na polskim rynku zakładów wzajemnych. Swoją pozycję zawdzięcza przede wszystkim bardzo szerokiej ofercie obejmującej wiele popularnych (i mniej) dyscyplin sportowych. Zakłady STS oferują mocno konkurencyjne kursy na większość spotkań, a także solidne bonusy dla nowych i stałych graczy. Posiada też świetną aplikację mobilną, będącą świetnym narzędziem do typowania „w biegu” i na żywo.

Fortuna

Fortuna jest bukmacherem o bardzo dużym doświadczeniu na polskim rynku. Działa na nim już od 1996 roku, a obecnie przedstawia kompleksową ofertę dla wielbicieli wielu rozmaitych dyscyplin sportowych. Daje dostęp do programu lojalnościowego nagradzającego każdy złożony przez nas zakład, a także sprawnie działającej aplikacji mobilnej, którą wprawiony typer z pewnością doceni.

Betclic

Choć Betclic należy do najnowszych bukmacherów na polskim rynku (działa od 2018 roku), pozwala nam zapoznać się z ciekawą i szeroką ofertą, która zasięgiem obejmuje wiele dyscyplin sportowych. Jako że stale stara się zawalczyć z konkurencją, często proponuje atrakcyjniejsze od niej kursy na topowe spotkania. Uwagę zwraca jego przejrzysty i czytelny interfejs (widoczny również w apce mobilnej), idealny do stawiania pierwszych kroków w bukmacherce.

/ 5. Ocen:

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button